Spotkanie z rycerzem

Strona główna » Wydarzenia » Spotkanie z rycerzem

wielkość tekstu:A | A | A

       Do naszego przedszkola 8 czerwca 2017 r zawitał niezwykły gość… prawdziwy średniowieczny rycerz w zbroi z mieczami i tarczami.Pan Marek Kuśmierski to prezes Stowarzyszenia Chorągwi  Rycerstwa Księstwa Siewierskiego, przybył podzielić się z nami swą historyczną wiedzą. Swoją obecnością zrobił przedszkolakom miłą niespodziankę. Opowiadał o historii i tradycjach rycerstwa polskiego. Wyjaśnił dzieciom do czego służą poszczególne elementy. Pokazał dzieciom prawdziwą średniowieczną zbroję. Przedszkolaki obejrzały prawdziwe miecze, siekiery czy też tarcze. Dowiedziały się, że zbroja waży od 25 – 30 kg. Aby w niej walczyć trzeba długo pracować nad siłą i kondycją.
Dzieci miały możliwość potrzymania miecza, dotknięcia kolczugi oraz nałożenia hełmu. Ta żywa lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Panu Markowi, życzymy wielu sukcesów na polu walki oraz dziękujemy za ciekawe spotkanie.
 
Strona główna
drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Przedszkole Nr 7
ul. Henryka Sienkiewicza 60
42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 10 599,
e-mail: p7zawiercie@op.pl

Przedszkole numer 7 w Zawierciu, ul. Sienkiewicza 60. Tel. 032 6710599. Jesteśmy przedszkolem publicznym, prowadzimy działalność opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.